Horlamanızı Önemli Ölçüde Azaltacak 6 İpucu. Horlama Tedavisi

horlamadan-kurtulmak-icin-ne-yapmali
Horlamanızı Önemli Ölçüde Azaltacak 6 İpucu

Horlamanızı Önemli Ölçüde Azaltacak 6 İpucu


Bu yayınımızda aşağıda sormuş olabileceğiniz sorulara cevap vereceğiz

'horlama nasıl engellenir,kadınlarda horlama sebepleri,horlama tedavisi nasıl yapılır,horlama neden olur kbb,horlama tedavisi yapan hastaneler,horlama yastığı
horlamaya karşı dua,horlama için hangi doktora gidilir'


1. Sırt üstü yatmayın


Sırt üstü yatarsanız, temel olarak boğazınıza daha fazla baskı yapılmasını sağlarsınız. Bunun yanı sıra, diliniz biraz da farenksinize batar ve bu da horlamaya neden olur. Yan yatarak horlama şansını azaltacaksınız.

2. Nedeni izleyin


İnsanların horlamasına neden olan en büyük sebeplerden üçü aşırı kilolu olmaları, çok fazla sigara içmeleri veya çok alkol içmeleridir. Sigara içiyor ve de alkol kullanıyorsanız , bu alışkanlıkları bırakmanız horlama riskinizi de azaltacaktır. En azından yatmadan önce alkol almamaya dikkat edin. Fazla kilonuz varsa, biraz kilo vermeniz sizin için iyi olacaktır.

3. Yeterince  Su İç


Boğaz, burun ve burun boşluğunuz kuru mu? Bu, sırayla horlamaya yol açabilecek tahrişe ve yanmaya neden olabilir. Gün boyunca yeterince su içtiğinizden emin olun. Ayrıca yatak odanıza bir nemlendirici yerleştirebilir ve geceleri açabilirsiniz.

4. Akşamları çok fazla yemek yemeyin

Çok fazla yemek asla iyi bir fikir değildir, ancak özellikle yatmadan önce bunu yapmaktan kaçının. Özellikle söz konusu yiyecekler çok fazla yağ veya şeker içerdiğinde, sindirim sisteminizi bozabilir, bu da uykuya dalmayı zorlaştırır. Yatmadan önce süt ürünlerinin de tüketilmesini önermiyoruz, çünkü bunlar boğazınızda sümüksü bir tabaka bırakabilir ve bu da solunum yollarınızı tıkayabilir. Bu da, horlamanıza neden olabilir.

5. Sıcak bir duş alınSoğuk algınlığı, horlama eğilimleriniz üzerinde çok fazla etkiye sahip olabilir. Soğuk algınlığı olduğunda, solunum yollarınız daralır. Sıcak bir duş almak veya banyo yapmak sizi sümükten  kurtalabilir, bu da solunum yollarınızı açacaktır.

6. Dil ve boğaz egzersizleri yapın

Dilinizi, farenksinizin alt kısmını ve yumuşak damakınızı eğiterek, horlamanızı da azaltabilirsiniz. Ağzınızın bu kısımları genellikle uykuda olduğunuzda gevşer ve bu da hava akımının sınırlı kalmasına neden olarak horlamaya neden olabilir. Egzersizler yaparak, ağzınızın bu alanlarını çalıştırabilirsiniz. Her gün sekiz dakika boyunca gerçekten fark yaratabilecek dört pratik egzersiz vardır.

horlamadan-kurtulmak-icin-ne-yapmali
Horlamanızı Önemli Ölçüde Azaltacak 6 İpucu

Yorum Gönder

0 Yorumlar