Yunus Balığı Neden Yenmez ? >>>

Yunus Balığı Neden Yenmez ?


Yunus balığı neden yenmez ? Yunus balığı etinin tüketimi İnsandan insana ve kültürden kültüre değişir, ancak yunuslar genellikle çok net bir şekilde akıllı, etkileşimi hoş ve çoğu insanın onları rahat yemek yemesi için insanlara dost olduğu düşünülür. İnsanlar (özellikle modern “Batı” kültüründe) hayvanların etleri lezzetli hale gelmeden önce duyguları, düşünceleri veya arzuları yoktur. Yunus balığı yenir mi ?Yunus balığı neden yenmez ? öğrenmek için okumaya devam ediniz.


Yunuslar gemilerin ardından oynamayı severler ve insanları kendi yararları olmadan tehlikeden kurtardıkları bilinmektedir. Bu, etlerini genellikle tabu haline getirir: “yunus-güvenli” olarak işaretlenmiş ton balığı bulabilirsiniz. Çünkü insanlar orkinos balıklarında olduğu gibi ağlarında yunusları yakalayıp bu durumu sağlıyorlar.

Bununla birlikte, bazı toplumlar onlar hakkında o kadar duygusal değildi ve onları (hatta hala) yiyecek olarak avlıyorlar. Yunuslara karşı düşmanca davranmak, onların sizinle dostça etkileşime girme olasılığını azaltır, bu da etlerinin suçluluk duymadan tüketilmesini kolaylaştırır. Bu aynı zamanda fokların ve balinaların yiyecek için avlandığı bir şeydir.

HER AÇIDAN RÜYADA YUNUS BALIĞI GÖRMEK NE ANLAMA GELİR ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ >>>

Yunus balığı eti neden yenmez ? modern zamanlarda fiziksel olarak daha güvensizdir, çünkü besin zincirinin tepesinde yüksek oldukları için sistemlerinde yüksek civa konsantrasyonlarına sahiptirler. İnsanlar yunuslar tükettiğinde, ağır metal toksisitesi de alırlar.

Yunus ve balinalar besin zincirinin en üstündedir, bu nedenle civa ile aşırı derecede kontamine olurlar ve etlerini yemek, cıva zehirlenmesinden kaynaklanan sağlık sorunlarına yol açabilir.

Çoğu, bu eti satmanın yasak olmadığı yerlerde bile onlardan kaçınır.
Balıklar besin zincirinde ne kadar yüksek olursa, çeşitli kirleticiler tarafından kirlenmeleri o kadar yoğunlaşır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar