E Vitamini Yağı Faydaları Nelerdir ?

e-vitamini-yagi-yararlari-nelerdir
E Vitamini Yağı Faydaları Nelerdir ?
E Vitamini Yağı Faydaları Nelerdir ?

E vitamini yağı nedir, e vitamini yağı faydaları nelerdir ? İyileşme, onarım ve yaşlanma karşıtı özellikleri için yaygın olarak kullanılan konsantre E vitaminden yapılan bir yağ türüdür. Bu yağın kullanım alanları ince çizgilerin ve kırışıklıkların düzeltilmesinden tıbbi durumların tedavisine kadar değişebilir. E vitamini yağının en etkili şekli genellikle en doğal olanıdır.

E vitamini, yağda çözünen bir vitamin olarak kabul edilir. Bir kaynak yiyecek içindeyken, mısır, soya ve kanola gibi çeşitli yağlarda da bulunabilir. Bu yağlardan E vitamini çıkarmak için yağların damıtma işlemine tabi tutulması gerekir. Bu tamamlandığında, E vitamini sıvılar, jeller ve takviyeler halinde işlenebilir. E vitamini yağı da damıtma işleminin bir sonucu olabilir.

Bu tür yağlar iyileştirici özellikleriyle popülerdir. E vitamini, kendi başına, serbest radikallerin neden olduğu hasara karşı savaşabilen veya hasarı tamamen önlemeye yardımcı olan çok etkili bir antioksidandır . Harici olarak uygulandığında cilt onarımını teşvik edebilir.

E vitamini yağının bazı yaygın kullanımları, doğada topikal olanlardır. Bu yağ, güneş yanığını önlemek veya tedavi etmek için cilde uygulanabilir. Ayrıca, sedef hastalığı ve egzama gibi diğer tahriş edici cilt durumları için ilaç olarak da kullanılabilir .E vitamini yağı vücuttaki lekeleri geçirebilme etkisine sahiptir. Yağ, bu koşulların görünümünü azaltmayı umanlar tarafından yara izlerine, hiper pigmentasyon izlerine, lekelere ve çatlaklara uygulanabilir .


E vitamini yağı, yüze uygulandığında güzellik yağı olarak da kullanılabilir. Yüzün bu yağla tedavi edilmesinin, ince çizgiler ve kırışıklıklar dahil olmak üzere yaşlanma belirtilerini azalttığı düşünülmektedir. Düzenli uygulama sağlıklı, genç bir cilt görünümü verir. Bazı kişiler saçlarının büyümesini teşvik etmek için yağı saçlarına dahil edebilirler.


E vitamini yağı seçerken, bulabilecekleri en doğal E vitamini formunu aramak tüketicilere uygun olabilir, çünkü vitaminin sentetik formları daha az etkili olabilir. Karışık doğal tokoferollerle D-alfa tokoferol olarak işaretlenen E vitamini, vitaminin doğal bir formudur, buna benzer DL-alfa tokoferol sentetik bir versiyonudur. Ek olarak, gliserit ile yapılan yağlar muhtemelen onsuz yapılan yağlar kadar iyi sonuçlar vermeyecektir. Tüketiciler, doğal formu seçmenin onlara biraz daha pahalıya mal olabileceğini bilmelidir, ancak sonuçlar ekstra fiyata değebilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar