Evde Basit Yöntemlerle Bademcik Taşı Nasıl Düşürülür,Çıkarılır?

bademcik taşları nasıl düşürülür? , Bademcik taşları nasıl dökülür ? Bademcik taşı temizleme nasıl yapılır ? Evde bademcik taşı nasıl düşürülür ? Bademcik nasıl nasıl temizlenir ? Evde bademcik taşı temizleme nasıl yapılır ?
Evde Basit Yöntemlerle Bademcik Taşı Nasıl Düşürülür ?Son zamanlarda sıklıkla rastlanan hastalıkların başında gelen bademcik taşları bir çok kişinin karşı karşıya kaldığı rahatsızlıklardan. Bu yayınımızda bademcik taşları nasıl düşürülür? , Bademcik taşları nasıl dökülür ? Bademcik taşı temizleme nasıl yapılır ? Evde bademcik taşı nasıl düşürülür ? Bademcik nasıl nasıl temizlenir ? Evde bademcik taşı temizleme nasıl yapılır ? sorularınıza yönelik bilgilendirmeler yapacağız. Okumaya devam ediniz !!!Bademcik kolit olarak da adlandırılan can sıkıcı bir bademcik taşından kurtulmak istiyorsanız, genellikle bir doktora ihtiyacınız yoktur. Birçok bademcik taşı basit yöntemlerle çıkarılabilir. Bununla birlikte, boğazda bile keskin, keskin kenarlı veya sert, taşınmaz aletlere dokunmamak önemlidir, aksi takdirde ciddi yaralanmalar meydana gelebilir. 

Yararlı yöntemler şunlardır:

Bademcik taşları nasıl düşürülür ? Başını geriye doğru uzatılmış olarak ağzını genişçe aç ve tekrar kapat. Bu damak kaslarında gerginlik yaratır ve badem taşına masaj yapılabilir.

Bazen dil badem taşları büyük gagging olmadan dil ile ifade edilebilir.

Bir parmak, pamuklu çubuk veya diş fırçasının arkası bademcik altına doğru yukarı doğru bastırılırsa, bademcik taşı genellikle çıkarılabilir.

Bademcik taşlarını oral bir irrigator ile durulayın ve düşük basınç altında bademcikleri temizleyin. Bu şekilde, bademcik taşları gevşeyebilir ve kript temizlenebilir.

Gargara, papatya veya adaçayı çayı veya tuzlu su ile gargara yapmak da yardımcı olabilir.Güçlü bir öksürük badem taşlarını bademciklerin karıklarından çıkarır.

Tüm bu girişimler başarısız olursa, bir KBB doktora danışılmalıdır. Küvet veya pipet gibi özel aletler kullanarak badem taşlarını çıkarabilir, sıkıştırabilir veya vakumlayabilir. 

Roeder muamelesinde bademlere bardaklar yerleştirilir ve badem taşları negatif basınç kullanılarak emilir. 

Sadece sinir bozucu bademcik taşlarını ortadan kaldıran tüm yöntemlerle, bademcikler tıkaçları her an yeniden ortaya çıkabilir.

Etkilenenler bademcik taşlarının oluşumunu kalıcı olarak azaltmak istiyorsa, lazerler veya akım darbeleri ile tedavi bir seçenektir. Bademcik dokusunun üst katmanları lokal anestezi altında çıkarılır. Bademciklerin yüzeyi yüksek enerjili akım darbeleriyle de düzeltilebilir. Bu yöntemler bademciklerin önemli immünolojik fonksiyonunu korur. Bununla birlikte, yeni badem taşları hala görünebilir - daha az sıklıkta da olsa.


Bademciklerin kalıcı olarak çıkarılması yalnızca bademciklerin cerrahi olarak çıkarılmasını sağlar (tonsillektomi). Tıbbi açıdan, iltihapsız bademciklerin sadece bademcik taşları nedeniyle çıkarılması için bir neden yoktur, çünkü çıkarılması bağışıklık sistemini zayıflatır. Bademcik ameliyatı sadece bademcikler çok sık ve tekrarlayan bademcik iltihabından kaynaklanıyorsa ve sonuç olarak doku ciddi şekilde yaralanıyorsa mantıklı olabilir.


NOT: Bu yayın bilgilendirme amaçlı olup,kesinlikle doktorunuza başvurmadan herhangi bir tedavi yöntemi seçilmemelidir.Her bireyin yaşı,kronik rahatsızlıkları,alerjik etkenleri vb. farklı durumları düşünüldüğünde hekiminiz tarafından size verilecek tedavi en doğrusu olacaktır.Lütfen hekiminize danışınız. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close