18 Farklı Gül Renk Anlamları ve Gül Resimleri >>>

18 Farklı Gül Renk Anlamları ve Gül Resimleri >>>

Sevdiğimiz kişileri gülle mutlu etmeyi çok severiz biz. Muhteşem doğamızın en güzel çiçeklerinden olan güllerin de birer anlam taşıdığını bilmeyenimiz yoktur. Bu muhteşem çiçeklerin yani güllerin renk anlamlarına yakından bakmaya ne dersiniz ?
İşte 18  farklı gül ve renk anlamları:

gullerin-renk-anlamlari
beyaz gül

Beyaz gül ve anlamı
Bu güzellikleri daha kasvetli bir an için kullanmak en iyisi olabilir. Genellikle evlilik ve maneviyatla ilişkilendirilirler, aslında beyaz güller "sevgi ile tanışmayan bir kalp" anlamına gelir. 
gullerin-renk-anlamlari
kırmızı gülKırmızı gül ve anlamı
Eğer bu klasik seçimi sevdiğiniz bir kişiye sunmayı planlıyorsanız, şanslısınız demektir: Kırmızı güller "Sevgi ve aşk" anlamına gelir.

gullerin-renk-anlamlari
siyah gülSiyah gül ve anlamı
Siyah, aşk ve dostluğu kutlarken akla gelen ilk renk olmayabilir, ancak siyah güller aslında yeniden doğuşu ve yeni başlangıçları sembolize eder . Bir çiçekçinin boyası olmadan bu karanlıkta gül bulmak imkansız olduğundan, gizem havası da taşırlar.
gullerin-renk-anlamlari
bordo gülBordo Gül ve anlamı
Klasik kırmızı gül kadar geleneksel olmasa da, bu bordo gül rengi kışın uygundur ve "bilinçsiz güzelliği" temsil eder.


gullerin-renk-anlamlari
sarı gülSarı Gül ve anlamı
Birisine bir buket hediye sarı gül etmenin acımasız olduğunu düşünmezsiniz, ancak bu güneşli çiçekler kıskançlık ve sadakatsizlik anlamına gelir . Ancak modern zamanlarda, bu çeşitlilik canlı renk nedeniyle dostluk ve tezahürat ile ilişkilidir.

gullerin-renk-anlamlari
mavi gül

Mavi gül ve anlamı
Mavi güller tam olarak doğal olmadığından, gizemi ve entrikaları sembolize ederler . Gizli bir hayran için mükemmel bir seçenek, değil mi?
gullerin-renk-anlamlari
pembe gul

Pembe gül ve anlamı
Sevgilinize bu güzel çiçekleri gönderirken zarafet ve zarafet hediyesi verin.

gullerin-renk-anlamlari
koyu pembe gulKoyu Pembe Gül ve anlamı
Teleflora'ya göre, pembe gül hafif bir allık zarafeti ima ediyor, ancak daha yoğun bir ton "minnet ve takdir" anlamına geliyor .


gullerin-renk-anlamlari
krem gülKrem Gül ve anlamı
Kandırılmayın - kirli beyaz bir gül, başlangıç ​​kuzeninden farklı bir tanım alır. Passion Growers'a göre Fildişi, hem cazibeyi hem de düşünceliliği gösteriyor .
gullerin-renk-anlamlari
mercan gülMercan Gül ve anlamı
Yakın göreceli somonundan daha açık ve parlak bile olsa, mercanın bu güneşli tonu arzuyu temsil eder . Bu güller hayatınızdaki daha iyi tanımak için heyecanlandığınız yeni kişi için mükemmeldir.
gullerin-renk-anlamlariMor gül ve anlamı
Bu eşsiz renk, gurur ve büyüyü simgeler . Daha da iyisi, Meghan Markle ve Prens Harry'nin kasırga romantizmine takıntılı olan arkadaşınız için mükemmel olan kraliyet ailesine bağlılar.
gullerin-renk-anlamlari
turuncu gülTuruncu Gül ve anlamı
Enerjik, meraklı bir renk eşleşmek için bir anlam ile gelir: coşku ve tutku.gullerin-renk-anlamlari
somon gülSomon Gül ve anlamı
Portakaldan daha pembe ve şeftaliden daha koyu olan somon çiçekleri, "heyecan ve coşku" anlamına gelir. Bu onları tomurcuklanan ilişkiler için mükemmel kılar.
gullerin-renk-anlamlari
şeftali renk gül


Şeftali Renk Gül ve anlamı
Tatlı ve sade, bu çeşitlilik tevazu, samimiyet ve şükran anlamına gelir Bu çiçekleri insanlara gerçekten nasıl hissettiğinizi söylemek için teşekkür notu yerine gönderin.                                      


Yeşil gül ve anlamı
Hem yapraklar hem de gövde yemyeşil bir gölge alırsa, iyi haber: Yeşil, "ruhun sürekli gençleşmesi" anlamına gelir .gullerin-renk-anlamlari
karışık renk güllerKarışık Gül ve anlamı
"Seni seviyorum!" Demenin tek yolu yok Buketinizdeki gölgeleri karıştırıp eşleştirerek, her gülle gelen anlamı birleştirerek sevginiz kadar eşsiz bir düzenleme yaratıyorsunuz.

gullerin-renk-anlamlari
gökkuşağı renk güller


Gökkuşağı Gül anlami
Viktorya dönemleri muhtemelen bu modern kreasyonlar hakkında ne söyleyeceklerini bilemezken , belki de Shakespeare'den ipucu alabilir : "Zambakı boyamak ... savurgan ve saçma bir fazlalıktır."

gullerin-renk-anlamlari
kırmızı beyaz güller


Kırmızı ve beyaz gül anlamı
Kırmızı ve beyaz çiçekleri bir araya getirmek, buketinize yeni ve güzel bir anlam kazandırır. Kırmızı ve beyaz güllerin birleşimi ve birliği sembolize eder , bu da onu düğünler ve ortaklık kutlamaları için popüler bir seçim haline getirir.Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. Çok güzel renkler vardı özellikle Gökkuşağı renk çiçeklere bayıldım

    YanıtlaSil
Emoji Kullan
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)