Beyaz Fasulye Nedir ?

“Beyaz fasulye” terimi, beyaz veya kirli beyaz renkli herhangi bir fasülyeye doğru şekilde uygulanabilir. Çoğu zaman, ticari olarak, tohum olarak veya bir gıda ürünü olarak satılılır. Farklı beyaz fasulye çeşitlerinin biraz farklı lezzetleri ve boyutları olsa da, besin değerleri çok benzer olma eğilimindedir ve genellikle tariflerde değiştirilebilir.Beyaz Fasulye Nedir ? 


Beyaz Fasülye Fiziksel Özellikleri Nelerdir ?

Çoğu beyaz fasülye renklendirmekten daha çok birbirleriyle ortaktır. Birkaç istisna dışında, hepsi genellikle oldukça küçüktür - genellikle yaklaşık 0.6 ila 1.3 cm uzunluğundadır. Tipik olarak oval şekillidirler ve hafif, genellikle hafif ceviz bir lezzet taşırlar.

İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYARAK GLUTENSİZ SOYA SOSU NEDİR ? ÖĞRENEBİLİRSİNİZ >>>Beyaz Fasülye Nerede Yetişir ? ?

Beyaz veya kirli beyaz fasulye çeşitli iklimlerde yetişir. Genellikle Orta ve Güney Amerika'da bulunurlar, ancak Kuzey Kanada'da, Kuzey Kanada'nın birçok kısmı da dahil olmak üzere eşit derecede iyi büyürler. Avrupa ve Orta Doğu'da da bol miktarda bulunurlar. Bazı çeşitlerin Afrika'da da geliştiği bilinmektedir, ancak birkaç beyaz fasulye çeşidi yerli olarak yetişir.


Yorum Gönder

0 Yorumlar